[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
دسترسی به تمام مطالب::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: دومین جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با رییس دانشگاه ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۷/۲۸ | 
رییس دانشگاه در جلسه پرسش و پاسخ:

معاونت پژوهش و فناوری، طرح های بسیار خوبی برای تقویت فعالیت های علمی و پژوهشی دانشجویان در دست اقدام دارد
AWT IMAGE
با هماهنگی شورای صنفی دانشجویان، دومین جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با رییس دانشگاه، یکشنبه بیست و هفتم مهرماه 1393در سالن آمفی تئاتر شهید بهرامی برگزار شد.
در این جلسه که با حضور جمع بسیاری از دانشجویان مستقل و اعضای تشکلهای دانشجویی، اعضای هیات رییسه و جمعی از مدیران دانشجویی و فرهنگی دانشگاه برگزار شد؛ دانشجویان آزادانه و در موضوعات مختلف، مطالبات و نظرات خود را با رییس دانشگاه در میان گذاشتند. در جلسه پرسش و پاسخ، ابتدا دکتر برخورداری (رییس دانشگاه)، در سخنانی با تبریک مجدد شروع سال تحصیلی جدید، ابراز امیدواری کرد این جلسات به صورت مستمر و از این پس در موضوعات تفکیک شده آموزشی، صنفی و فرهنگی تداوم یابد و تاکید کرد: نفس اینکه دانشجو بتواند احساس شخصیت مستقل کند و بدون دغدغه حرف خود را بگوید، مفید و خوب است. دانشجو باید در دانشگاه تبادل نظر نموده، تمرین مدیریت کند و بیاموزد چگونه می توان با حفظ کرامت انسانی و در عین دوستی، با دیگران مذاکره و مسایل اجتماعی را ارایه کرد.
در ادامه جلسه، حدود بیست نفر از دانشجویان به طرح نقطه نظرات و مطالبات خود در زمینه های مختلف پرداختند که اهم آنها درخواست تشکیل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه، جذب افراد متخصص در بدنه هیات علمی و دقت در بررسی صلاحیت علمی آنها، حمایت از دانشجویان در زمینه فعالیت های مرتبط با صنعت، راه اندازی مجدد کانون موسیقی، توجه به وضع خوابگاهها از نظر اتصال به اینترنت و ظرفیت اتاقها، تغییر حوزه انجمن های علمی از نظارت معاونت دانشجویی به معاونت پژوهشی، در نظر گرفتن تسهیلات برای دانشجویان عضو مرکزی انجمن علمی، برنامه ریزی برای حضور و فعالیت دانشجویان دختر، تسهیل و تسریع در اعطای مجوز نشریات، ایجاد تشکل های علمی با تعریف کار گروهی در آن، رعایت شأن دانشجو در منشور اخلاقی، تخصصی کردن انتخاب واحد و... بود.
در ادامه، دبیر انجمن صنفی دانشجویان، اهم مطالب جلسه پرسش و پاسخ قبلی رییس دانشگاه با دانشجویان را یادآور شد و سپس دکتر برخورداری با قول مساعد برای پیگیری مطالبات دانشجویان به ذکر چند اولویت خود پرداخت. وی به دانشجویان خبر داد معاونت پژوهش و فناوری، طرح های بسیار خوبی برای تقویت فعالیت های علمی و پزوهشی دانشجویان در دست اقدام دارد که به زودی عملیاتی خواهد شد.
رییس دانشگاه در خصوص فعالیت مجدد انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گفت: در جلسات متعددی که با هیات موسس داشته ام تاکید کرده ام اساسنامه انجمن اسلامی دانشجویان باید به گونه ای فراگیر و قوی باشد که هرکس علاقه مند است بتواند عضو انجمن شود و در اینجا اتمام حجت می کنم انجمن اسلامی را از خود بدانید و در انتخابات آن فعالانه شرکت کنید. وی تاکید کرد: می خواهیم انجمن اسلامی به سمتی برود که اکثریت دانشجویان در آن شرکت کنند و فراگیر باشد.
دکتر برخورداری به موضوع شورای صنفی پرداخت و تاکید کرد: شورای صنفی، نماینده همه دانشجویان است. همه شما حق رای داشتید و اگر کسانی همت نکردند شرکت کنند و معترضند، می توانند در انتخابات بعدی شورا شرکت نمایند که چنانچه رای آوردند، فعالیت کنند. وی تصریح کرد: شورای صنفی رقیب هیچ تشکلی نیست و گفت که از شورا خواسته است رابطینی با نظر دانشجویان تعیین کند تا مسایل و مشکلات صنفی دانشجویی را دریافت و به شورا منعکس نمایند. شورای صنفی نیز آنها را جمعبندی و با مدیریت دانشگاه و مسئولان مربوط مطرح نماید. یعنی این شورا به صورت واسطه مدیریت و دانشجویان عمل نماید. وی از دانشجویان خواست طرح های عملیاتی خود را از طریق شورای صنفی ارایه دهند تا مسایل صنفی و رفاهی با نظر دانشجویان و در محدوده امکانات دانشگاه، حل و فصل شود.
دکتر برخورداری با اشاره به قول عنوان شده در جلسه قبل خود مبنی بر اینکه اجازه نمی دهد حکمی به غیر حق برای کسی صادر شود، اشاره و گفت: بر سر عهد و پیمان خود هستم. تضمین می دهم نگذارم برای کسی پرونده سازی شود و حکم نا حقی درباره کسی صادر شود ولی معنای این سخن این نیست که کسی که تخلف کرده، مصون از جریمه باشد. اگر کسی خلافی مرتکب شود و اثبات شود، باید شهامت داشته باشد و جریمه اش را بپذیرد.
رییس دانشگاه در بخش دیگر سخنانش گفت: حراست، ابزاری برای حفاظت از کل دانشگاه است که بخشی از آن، دانشجویان هستند. وی در خصوص شورای فرهنگی نیز توضیح داد اعضای این شورا طبق قانون تعیین شده و این شورا نیز برای رفع مشکلات، زحمت بسیاری می کشد.
دفعات مشاهده: 4306 بار   |   دفعات چاپ: 886 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.16 seconds with 40 queries by YEKTAWEB 3731